Czym zajmuje się Hypertherm?

Firma Hypertherm tworzy zaawansowane rozwiązania technologiczne do cięcia plazmowego. Produkty firmy stosowane są w przemyśle stoczniowym, produkcji, rolnictwie, przy naprawie pojazdów oraz w wielu innych branżach. Paleta jej produktów obejmuje zmechanizowane i ręczne przecinarki plazmowe, sterowniki CNC ruchu i kontroli wysokości oraz materiały eksploatacyjne. Rozwiązania Hypertherm zyskały szerokie uznanie dzięki swojej niezawodności oraz precyzyjności. Zapewniają one dużą szybkość cięcia, co przekłada się na zwiększenie produktywności i rentowności tysięcy firm na całym świecie.

Firma Hypertherm powstała w 1968 roku. Dick Couch i Bob Dean dokonali wtedy przełomowego odkrycia związanego z cięciem plazmowym, które zostało wynalezione zaledwie czternaście lat wcześniej. Założyciele Hypertherm odkryli, że  promieniowe wtryskiwanie wody do dyszy do cięcia plazmowego pozwala utworzyć węższy łuk, dzięki czemu cięcie metalu staje się dużo bardziej precyzyjne i szybsze. Nowe rozwiązanie pomogło również rozwiązać problemy związane z podwójnym łukiem oraz gromadzeniem się żużlu.

Zanim na rynku pojawiła się technologia plazmowa, do cięcia metali konieczne były różnego typu gazy. Dopiero w przecinarkach plazmowych Powermax wykorzystano wyłącznie azot, co znacznie zmniejszyło koszty użytkowania. Klienci nie musieli kupować już innych gazów, tym samym pozbywając się problemów związanych z ich przechowywaniem. Nowa technologia sprawiła również, że osprzęt przecinarek zyskał dłuższą żywotność. Między innymi zwiększono trwałość dyszy, poprzez chłodzenie jej parującą wodą. Bogate doświadczenie, otwartość na świeże pomysły i duże zaangażowanie w ich realizację, sprawiły, że systemy cięcia plazmowego stworzone przez Hypertherm wyznaczają najwyższe standardy na rynku. Przekonują się o tym na co dzień wszyscy użytkownicy korzystający z produktów firmy.

Pół wieku innowacyjności 

Zanim na rynku pojawiła się technologia zaproponowana przez Hypertherm, do cięcia metali konieczne były różnego typu gazy. Dopiero w przecinarkach plazmowych Powermax wykorzystano wyłącznie azot, co znacznie zmniejszyło koszty użytkowania. Klienci nie musieli kupować już innych gazów, tym samym pozbywając się problemów związanych z ich przechowywaniem. Nowa technologia sprawiła również, że osprzęt przecinarek zyskał dłuższą żywotność. Między innymi zwiększono trwałość dyszy, poprzez chłodzenie jej parującą wodą. Bogate doświadczenie, otwartość na świeże pomysły i duże zaangażowanie w ich realizację, sprawiły, że systemy cięcia plazmowego stworzone przez Hypertherm wyznaczają najwyższe standardy na rynku. Przekonują się o tym na co dzień wszyscy użytkownicy korzystający z produktów firmy.

Rozwiązanie stworzone przez założycieli Hypertherm szybko zyskało rozgłos w branży i wzbudziło duże zainteresowanie konkurencji. Aby uchronić swoje nowatorskie pomysły przed kopiowaniem, właściciele firmy opatentowali technikę promieniowego wtrysku wody. Pierwszą wycinarką plazmową sygnowaną marką Hypertherm był model PAC400. Gdy przecinarka pojawiła się na rynku, nastąpiła radykalna zmiana w postrzeganiu użyteczności plazmy. W krótkim czasie urządzanie zyskało dużą popularność, a firma Hypertherm stała się światowym liderem na polu cięcia plazmowego.

Od samego początku istnienia firmy jednym z głównych jej priorytetów było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Dzięki takiemu podejściu specjaliści Hypertherm opracowali cały szereg technologii, które całkowicie zmieniły charakter ciecia plazmowego, czyniąc je bardziej precyzyjnym, mniej kosztownym, bezpieczniejszym i łatwiejszym w obsłudze. Rozwiązania stworzone przez Hypertherm zmieniły charakter pracy z plazmą, między innymi poprzez ograniczenie hałasu i dymu, opracowanie wydajnego systemu wykorzystującego tlen, czy też stworzenie technologii skutecznego cięcia pod wodą.

Już niebawem Hypertherm będzie świętował półwiecze działalności. W trakcie swojej długiej historii specjaliści pracujący w projektach badawczych prowadzonych przez firmę,  stworzyli ponad 100 rozwiązań, które zostały opatentowane. Dzięki ich staraniom, możliwe było podniesienie jakości cięcia plazmowego, zmniejszenie kosztów użytkowania przecinarki, wydłużenie okresów międzyprzeglądowych oraz  znaczne zwiększenie produktywności. Również w chwili obecnej amerykańskie przedsiębiorstwo zajmuje czołową pozycje pod względem inwestowania w  projektowanie i testowanie systemów plazmowych.

Te badania i rozwój doprowadziły tylko w kilku ostatnich latach do zaprezentowania wielu niespotykanych dotąd w branży rozwiązań. Mowa tutaj o takich technologiach, jak palnik plazmowy o kącie 15 stopni, który ułatwia żłobienie i cięcie w trudno dostępnych miejscach, pierwszy system lasera światłowodowego zoptymalizowany specjalnie z myślą o cięciu, systemy strumienia wody z zaawansowaną technologią wzmacniania oraz cała gama zintegrowanych rozwiązań cięcia umożliwiająca wycinanie otworów przygotowanych pod śruby, zwiększenie liczby części obrabianych w ciągu godziny oraz poprawę trwałości materiałów eksploatacyjnych.

Bogate doświadczenie, otwartość na świeże pomysły i duże zaangażowanie w ich realizacji sprawiły, że systemy cięcia plazmowego stworzone przez Hypertherm wyznaczają najwyższe standardy na rynku. Przekonują się o tym na co dzień wszyscy użytkownicy korzystający z produktów firmy.

Technologia z patentami

Rozwiązanie stworzone przez założycieli Hypertherm szybko zyskało rozgłos w branży i wzbudziło duże zainteresowanie konkurencji. Aby uchronić swoje nowatorskie pomysły przed kopiowaniem, właściciele firmy opatentowali technikę promieniowego wtrysku wody. Pierwszą wycinarką plazmową sygnowaną marką Hypertherm był model PAC400.

Gdy przecinarka pojawiła się na rynku, nastąpiła radykalna zmiana w postrzeganiu użyteczności plazmy. W krótkim czasie urządzanie zyskało dużą popularność, a firma Hypertherm stała się światowym liderem na polu cięcia plazmowego.

Od samego początku istnienia firmy jednym z głównych jej priorytetów było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Dzięki takiemu podejściu specjaliści Hypertherm opracowali cały szereg technologii, które całkowicie zmieniły charakter ciecia plazmowego, czyniąc je bardziej precyzyjnym, mniej kosztownym, bezpieczniejszym i łatwiejszym w obsłudze.

Takie rozwiązania zmieniły charakter pracy z plazmą, między innymi poprzez ograniczenie hałasu i dymu, opracowanie wydajnego systemu wykorzystującego tlen, czy też stworzenie technologii skutecznego cięcia pod wodą.

Metoda True Hole™pozwala na użycie cięcia plazmowego do wykonywania małych otworów z bardzo dobrą jakością.

True Bevel™, to unikalna technologia stworzona przez Hypertherm z myślą o ukosowaniu podczas obróbki stali miękkiej.

Technologia Rapid Part™ firmy Hypertherm zapewnia znaczny wzrost produktywności — automatycznie, bez udziału operatora.

Za pomocą technologii SureCut™ do urządzenia zostają wprowadzone dokładnie wyliczone wysokości cięcia oraz przebijania.